آموزش صحیح کشیدن خط چشم

درباره آموزش صحیح کشیدن خط چشم چیزی می دانید؟ خط چشم یکی از انواع محصولات آرایشی است که این روزها متناسب با آرایش مدرن روز در انواع رنگ ها و مدل های مختلفی تولید و استفاده می شود. زیبایی چشم ها درصد بالایی از زیبایی چهره را تامین می کند. درواقع می توان گفت که چشم‌ ها نقش بسیار مهمی روی زیبایی صورت دارند و به منظور برجسته و زیباتر شدن چشم ها نیز می توان از انواع محصولات آرایشی مختلفی اعم از خط چشم استفاده نمود.

اما بسیاری از ما بدون هیچ تجربه ای تنها یک خط ساده روی مژه های خود کشیده و احساس می کنیم چشم ها را زیباتر می کنیم. به همان اندازه که استفاده از خط چشم برای زیبایی و برجستگی چشم ها مهم است. به همان مقدار نیز طریقه درست کشیدن خط چشم حائز اهمیت می باشد. در ادامه درباره چگونگی کشیدن خط چشم و نکات مهم آن توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

آموزش کشیدن خط چشم

خط چشم یکی از بهترین و زیباترین مدل آرایش هایی است که برای زیبایی و برجسته تر کردن چشم ها استفاده می شود‌. اما به طور کلی کشیدن خط چشم مناسب در کیفیت ماندگاری و زیبایی آن تاثیر دارد. چگونگی خط چشم از این رو اهمیت دارد. که اگر هر چقدر هم چشم هایی زیبا داشته باشید. اما خط چشم شما مناسب نباشد، بی شک زیبایی چشم ها از بین می رود.

 • اولین کار برای کشیدن خط چشم حالت گرفتن است. سرتان را در حالت مناسبی قرار دهید. و با کمک دست کمی پوست را به سما بیرونی چشم بکشید. البته باید ابروهایتان را باید بالا برده به گونه ای که خط مژه به خوبی مشخص شود.
 • اکنون روی قسمت مژه یک نقطه‌ چین قرار دهید به گونه ای که خط چین از قسمت وسط تا مژه‌ روی پلک بالایی ادامه یابد. کاری کنید که مژه‌ ها پر پشت تر به نظر برسند.
 • اکنون وقت آن است تا نقطه‌ ها را به هم متصل کرده و آن ها را پر رنگ‌ تر کنید. خط چشمی کوچک اول بکشید. و سپس از گوشه‌ درونی چشم شروع به بزرگتر و پر رنگ‌ تر کردن خط ها کنید. تا خط به سمت بیرونی چشم ادامه یابد.
 • حالا که خط چشم به انتها رسید، بهتر است انتهای خط چشم را به حالت مخروطی و باریک دربیاورید.

توجه داشته باشید که تمام این مراحل باید تک به تک با رعایت نکات مهم باشد. تمرکز بهترین و اصلی ترین نکته ای است که بایستی در حین‌ کار به آن توجه شود. چرا که اگر تمرکز نباشد بی شک لرزش دستان تان باعث خراب شدن خط چشم می شود.

صحیح کشیدن خط چشم
صحیح کشیدن خط چشم

نکات مهم کشیدن خط چشم مناسب

خط چشم یکی از انواع لوازم آرایشی بسیار پر کاربرد است‌. در میان تمامی ترفندهای آرایشی نیز کشیدن خط چشم یکی از سخت ترین بخش های آرایش چشم ها به شمار می رود. خط چشم، می تواند چشم ها را برجسته تر و زیباتر نشان می دهد. اما به شرط اینکه شما متناسب با نوع مدل و فرم چشم های خود یک خط چشم زیبا انتخاب و بکشید. صحیح کشیدن خط چشم به شما کمک می کند تا زیبایی خود را به چشم هایتان هدیه دهید. اما برای کشیدن خط چشم شما بایستی نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید که برخی از آن ها عبارت است از:

 • اگر چشم های شما گرد است؛ باید برای کشیده تر و برجسته تر نشان دادن چشم های های خود در قسمت خط مژه درست در بخش لبه خارجی چشم، از مداد تیره استفاده کنید.
 • افرادی که چشم هایی آن ها دارای فاصله زیادی از یکدیگرند بهتر است برای کم کردن فاصله چشم ها، روی گوشه های داخلی چشم را تیره کنند. می توان حتی با کمک سایه قسمت مجرای اشک را پوشاند و با کشیدن مداد داخل چشم ها وضعیت گوشه خارجی را نیز بهتر کرد.
 • افرادی که دارای چشم های گود هستند این دسته از افراد باید ابتدا یک خط چشم بسیار باریک نزدیک خط مژه بکشند. حتی می توانند تنها گوشه خارجی بالا و پایین پلک ها را با خط چشم سیاه کند. استفاده از خط چشم و سایه پهن و سیاه برای این دسته از چشم ها، باعث گودتر نشان دادن چشم ها می شود‌.
 • برخی از افراد دارای چشم های تک پلکی هستند که باید از خط چشم بسیار باریک استفاده نمایند. حال این خط باید از گوشه داخلی چشم کشیده و تا گوشه خارجی امتداد یابد.

مهمترین پارامترهای کشیدن خط چشم

 • کشیدن خط چشم برای افرادی که صاحب چشم های پفی هستند باید با دقت انجام شود. این افراد باید حتما جهت بزرگ نشان دادن پلک ها از قسمت پهن خط چشم را آغاز و از بین ریشه مژه ها تا گوشه خارجی چشم امتداد دهند.
 • افراد چشم بادامی برای زیباتر جلوه دادن چشم های خود باید از خط چشم های بالدار و نازک استفاده نمایند‌. اگر چشم هایتان خیلی ریز است، برای بزرگ تر نشان دادن آن ها ابتدا یک خط چشم باریک از قسمت بالای چشم و گوشه پایین چشم بکشید. اکنون می توانید داخل چشم را توسط یک مداد سفید درشت کنید.
 • چشم های درشت خود به تنهایی زیبایی خاص خود را دارند اما گاهی به دلیل کشیدن خط چشم نادرست از زیبایی آن ها کاسته می شود‌. کشیدن خط چشم مناسب برای این دسته از چشم ها باید با رعایت نکات مهم باشد. شما می توانید از خط چشم های گربه ای و بالدار داخل پلک بالایی برای این چشم ها استفاده نمایید.

صحیح کشیدن خط چشم

نتیجه

آموزش صحیح کشیدن خط چشم به شما کمک می کند تا از یک روش اصولی مناسب بهترین خط چشم‌ برای خود طراحی کنید. کشیدن خط چشم نیاز به تخصص بالایی ندارد. بلکه تنها کافیست تا شما با نکات مهم و چگونگی کشیدن آن آشنا باشید‌. چشم ها جزو مهمترین قسمت های بدن و صورت هستند که روی زیبایی نقش بسیاری زیادی دارند. برای زیبایی چشم ها نیز می توان از انواع خط چشم که یکی از لوازم آرایشی پر کاربرد است استفاده نمود.

با کمک یک خط چشم‌ مناسب شما می توانید چشم هایی گیرا و جذابی را برای خود خلق کنید و به چشم های خود حالت زیبایی ببخشید. زیبایی یا زشتی و یا حتی حالت چشم ها روی جوانی و یا پیری چهره اثیر می گذارد و گاهی یک خط چشم زیبا و مناسب می تواند چهره شما را بسیار زیبا و جوان نشان دهد. برای کشیدن خط چشم تنها کافیست تا کمی تمرکز داشته باشید و حالت چشم ها و صورت خود را مد نظر قرار بگیرید.

اما جدا از تمام این پارامترها، کیفیت خط چشم مورد استفاده بسیار اهمیت دارد. معمولا خط چشم های درجه یک هم‌ ماندگاری بهتری دارند و هم خود باکیفیت تر هستند‌. اما از کجا می توان بهترین خط چشم درجه یک و قیمت مناسب را خریداری کنم؟ دلبرباش بهترین و معتبرترین مرکز فروش انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور است که سال هاست در این زمینه فعالیت دارد. برای خرید بهترین خط چشم های درجه یک و قیمت مناسب می توانید به صورت آنلاین اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
لیست علایق
0
سبد خرید
سفارش ها از ۶ فروردین تحویل پست می شود - ارسال فوری ۱ ساعته برای تهران همه روزه فراهم هست
مجموع خرید شما :

0

خروج