روسری یا شال؟هر کدام را کجا باید بپوشیم؟

روسری یا شال ؟ هر کدام را کجا باید بپوشیم؟ آیا شما هم‌ جزو افرادی هستید که دوست دارید با بهترین استایل وارد یک محیط شوید؟ آیا نمی دانید شال یا روسری، کدام یک مناسب پوشش شما هستند؟ شال و روسری هر دو جزو استایل های خانم ها هستند. درواقع پوشش اصلی خانم های مسلمان همین دو پوشش است. اما هر یک از این دو اکسسوری دارای مزیت هایی هستند و می توان با پوشش خاصی آن را ست نمود.

بسیاری از ما هنگام مهمانی، تفریح یا حتی در محیط های اداری نمی دانیم از شال یا روسری استفاده نماییم. اکثر ما خانم ها به دنبال شیک ترین پوشش ها هستیم و به همین منظور از انواع اکسسوری های خاص و ترندهای محبوب استفاده می کنیم. برای انتخاب شال یا روسری باید نکات بسیار زیادی را مورد توجه قرار دهید که در ادامه توضیحات بیشتری را در این باره ارائه خواهیم داد.

  شال یا روسری کدام بهتر است؟

یکی از نکات مهم و چالش بر انگیزی که هم‌ اکنون دغدغه اکثر خانم ها است، داشتن ظاهری آراسته و شیک با یک استایل مناسب می باشد. از آنجایی که شال یا روسری هر دو جزو استایل های حجاب خانم های ایرانی و مسلمان است می توان گفت خاص ترین ترند برای پوشش آن ها نیز به شمار می رود. در واقع خانم ها روی روسری و شال خود جدا از مسئله حجاب به سبب خلق یک اکسسوری زیبا، حساسیت بسیاری دارند. حال چه بسا اینکه این دو اکسسوری هر دو روی پوشش و زیبایی بسیار تاثیر دارند.اما هر دو این ترندها نیز در کنار پوشش های متفاوت قطعا مزایای مختلفی خواهند داشت.

روسری و شال هر کدام مناسب استفاده برای فضاهای خاصی هستند و حتی هر کدام از آن ها را می توان برای استایل های مخصوصی استفاده نمود. اما این تنها اول راه است. چرا که مسئله فقط انتخاب یک شال یا روسری برای یک مکان خاص نیست.

چرا که شال یا روسری هر یک دنیایی از تنوع هستند که باید هر رنگ، طرح، مدل و حتی جنس با نوع لباس، رنگ، طرح، مدل و حتی موقعیت ما ست شود. اگرچه شاید از نظر ما این ها مسائلی پیش پا افتاده و غیر ضروری هستند.اما برای خلق یک اکسسوری خاص باید به تمام این نکات توجه نمود. اگر بخواهیم با دید باز به این قضیه نگاه کنیم باید گفت که شال معمولا جنبه اسپورت دارد و می توان آن را برای استایل های اسپورت استفاده نمود.

البته اگر بخواهیم از لحاظ جنبه سنی نیز به این قضیه نگاه کنیم، باید گفت که شال را بیشتر برای سنین پایین و مناسب گروه سنی دخترانه است. درواقع دختر خانوم ها در هر مکانی می توانند از اکسوری هایی نظیر شال استفاده نمایند. حال تصور کنید که یک شخص سالخورده بخواهد در یک مهمانی کاملا رسمی شال به سر کند‌. البته بهتر است بدانید این دو استایل باید متناسب با نوع پوشش و مکان مورد نظر نیز باشند‌.

 

شال یا روسری مناسب صورت من

شال و روسری هر دو یکی از ترندهای پر فروش و پر طرفدار در میان خانم های ایرانی است. همه ما می دانیم که خانم ها از ترفندهای بسیار زیادی برای زیباتر جلوه دادن زیبایی خود استفاده می کنند. این پوشش ها نیز هر دو جزو استایل هایی هستند که اگر به درستی انتخاب شوند، قطعا شما را زیباتر نشان می دهند‌. البته برای همه ما انتخاب هر یک از این دو گزینه برای محیط های مختلف کار بسیار دشواری است و گاها در انتخاب بهترین گزینه دچار تردید هستیم.

بی شک که شال ها در مقایسه با روسری جنبه اسپورت دارند. اما روسری حالت رسمی داشته و می توان در صورت انتخاب بهترین گزینه آن برای مراسم های رسمی از آن استفاده نمود. اینکه بگوییم شال حالت اسپورت دارد و می توان برای تمام استایل های اسپورت از هر نوع شالی استفاده نمود و یا برعکس، تصور کاملا اشتباهی است‌.

چرا که رنگ، طرح، جنس، کیفیت، مدل و … همگی در انتخاب یک استایل مناسب دخیل هستند. جدا از این موارد شما باید بدانید این شال یا روسری را به صورت و یا چه مدلی روی سر خود می بندید که این موارد نیز همگی در انتخاب بهترین گزینه برای هر محیطی تاثیر دارند‌. اما تا به حال به این فکر کرده اید که روسری یا شال هر کدام از این دو مناسب کدام صورت هستند؟

  • صورت مستطیلی و دراز

بسیاری از افراد دارای صورت دراز هستند که برای صورت های عرض بزرگ تر که دارای پیشانی و فک هم اندازه و لبه های تیز دارند روسری مناسب تر است. اما اگر شال می پوشید باید این پوشش به گونه ای باشد که طول صورت کامل پوشیده و لبه های تیز صورت کاملا پنهان گردند.

شال یا روسری

پوشش مناسب با مدل صورت من

  • صورت بیضی

برای صورت های بیضی هم شال و هم روسری هر دو مناسب هستند. اما برای چنین صورت هایی باید شال یا روسری به گونه ای باشد که عرض پیشانی کم شود. شما باید سعی کنید که تیزی چانه را با این دو بپوشانید.

  • صورت های گرد پیشانی عریض و کوتاه

اگر جزو افرادی هستید که دارای پیشانی بزرگی هستید، انتخاب روسری برای شما بهترین گزینه است. البته نحوه بستن روسری و پوشاندن قسمتی از شانه بسیار اهمیت دارد.

نتیجه

یکی از دغدغه های مهم خانم ها انتخاب شال یا روسری برای خلق یک اکسسوری زیبا است. همه ما دوست داریم که با یک استایل بسیار زیبا و خاص وارد یک‌ محیط شویم. به همین منظور نیز روی تک تک اکسسوری های خود حساسیت نشان می دهیم. شال یا روسری نیز یکی از انواع اکسسوری های خاصی است. که گاها برای انتخاب هر یک از این دو بین دو راهی قرار می گیریم. حتی گاهی ساعت زیادی را برای انتخاب یک استایل خاص روبه روی آینه می ایستیم و خود را با استایل های متفاوت تماشا می کنیم.

اما بهتر است قبل از هر کاری به این بکر کنیم که ما در چه موقعیتی قرار داریم؟ مکانی که قرار است ما در آنجا حضور داشته باشیم‌ کجاست؟ برای چه پوشش و یا چه مانتو و لباسی قرار است ما شال یا روسری انتخاب کنیم؟ این ها همگی سوال هایی هستند که قبل از انتخاب این دو، ما باید از خود بپرسیم.

اما جدا از همه این نکات خرید یک شال و روسری خوب بسیار مهم است که هم کیفیت و هم‌ تنوع رنگی و طرح خوبی داشته باشد. برای خرید بهترین شال ها و روسری های جدید و شیک با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
لیست علایق
0
سبد خرید
سفارش ها از ۶ فروردین تحویل پست می شود - ارسال فوری ۱ ساعته برای تهران همه روزه فراهم هست
مجموع خرید شما :

0

خروج